Stolica – wycieczka

Dodano przez dnia 1 listopada 2013

Jeżeli jesteście turystami przejezdnymi i postanowiliście zwiedzić stolicę w szybkim tempie, powinniście obowiązkowo wybrać się na zwiedzanie Starówki. Jest to oczywiście najpopularniejsza dzielnica w całej stolicy, jednak jak każda starówka w innym mieście, nie jest to tylko kolejna, zwyczajna dzielnica. Starówka w Warszawie to eksplozja ciekawostek związanych z tym właśnie miastem, to postawiony na świeżym powietrzu salon kultury, folkloru i występów teatralnych. W ciasnych, magicznych zaułkach niejedna kawiarenka raczy nas klimatyczną, spokojną muzyką, a jeżeli macie dość zwiedzania licznych muzeów, możecie się zatrzymać na kawie w jednej z nich. Wielu sympatyków historii z pewnością doceni wygląd Starego Miasta – doceniała to także Światowa Lista Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego, która wpisała warszawską starówkę do swojego spisu. Jeżeli natomiast zapragniesz po tej wyciecze na Starówce przejść się jeszcze ciekawszym miejscem, wtedy powinieneś skręcić w stronę Traktatu Królewskiego. Jest to najbardziej efektowna, najbardziej chwalona część miasta. Jej zabudowa jest tak zróżnicowana, budynki sięgają tak różnych epok, że bez problemu można sobie wyobrazić, jak wyglądała Warszawa za czasów z przeszłości. Spacer po tej alei trwa zaledwie godzinkę, jednak podczas tych sześćdziesięciu minut można poznać całą architekturę miasta – od czasów współczesnych poprzez dawne dzieje. Oczywiście nie można zapominać o takich atrakcjach jak Cmentarz Powązkowski. To jedna z najstarszych nekropolii w mieście, która posiada już blisko milion grobów. Na tym terenie pochowanych zostało mnóstwo osobistości historycznych – zasłużonych oficerów wojennych, znane osobistości historyczne. Znajduje się tu także Aleja Zasłużonych, bardzo wielu znanych postaci, które odeszły. Szczególnie Cmentarz Powązkowski jest miejscem o głębokiej zadumie – jego zwiedzanie dostarcza mnóstwo wzruszających przeżyć i wprowadza w stan pełnej zadumy. Te i wiele innych miejsc składają się na prawdziwą mekkę dla turystów.

Komentarze

3 Responses to “Stolica – wycieczka”

  1. Janek pisze:

    Warszawę odwiedzałem już co najmniej kilka razy. Niestety zawsze są to krótkie wypady, góra 2 dniowe i w związku z tym nie mam zbyt wiele czasu na zwiedzanie miasta. Jak na razie zwiedziłem jedynie Krakowskie Przedmieście, Pałac Kultury i Nauki, Łazienki i kilka innych znanych miejsc. Jak czytam ten post, okazuje się, że jeszcze wiele do zobaczenia przede mną.

  2. Monika pisze:

    Ja w Warszawie byłam daaawno temu, tylko jeden raz. Teraz chciałabym powtórzyć wycieczkę, bo przecież tak na dobrą sprawę nic nie pamiętam z poprzedniej,a i w samej Warszawie od tego czasu wiele się zmieniło. Oczywiście będę pamiętam, aby zobaczyć proponowane przez was miejsca.

  3. Artur pisze:

    A ja na pierwszym miejscu w planie zwiedzania turysty odwiedzającego Warszawę, umieściłbym Pałac Kultury. To chyba najbardziej charakterystyczny obiekt w stolicy, a przy okazji doskonały punkt widokowy. Przy ładnej pogodzie można zobaczyć całą panoramę miasta – polecam zabrać ze sobą lornetkę. Warte odwiedzenia są też łazienki, zwłaszcza latem przy pięknej pogodzie – fajne miejsce na odpoczynek.